Боксерська груша (мішок) - це тренажер для відпрацювання ударної техніки, що застосовується у всіх видах єдиноборств, а також для занять фітбоксом, загальним функціональним тренуванням.
Груші дозволяють поставити ударну техніку, напрацювати витривалість, відпрацювати коронні прийоми і комбінації, поліпшити швидкість і загальну координацію, відчути входження кулака і т. д.
Боксерські груші в асортиментіВ каталозі боксерських груш і мішків представлений весь асортимент: тут ви знайдете важкі мішки у формі циліндра, важкі краплеподібні груші, різні швидкісні пневматичні снаряди. Сьогодні ми поговоримо з вами про цей ассортимент і відповімо на питання, як підібрати боксерську грушу.
Боксерськими мішками називаються снаряди у формі циліндра, силуету і т. д. Мішки мають дуже широке функціональне застосування за рахунок своєї універсальності. Широко застосовуються як для домашнього використання, так і у боксерських клубах.
Боксерські мішки у формі циліндрівМішки виготовляються в дуже широкому діапазоні розмірів. Висота може бути від 40 см до 200-210 см, діаметр 20-25 см до 60 см, а вага від 5кг до 100-120 кг Розмір впливає як на ціну самого виробу, так і на особливості роботи з мішком. Невеликі розміри відмінно підходять для домашніх тренувань, важкі ж мішки використовуються, в основному, для професійних тренувань в клубах і залах.
На замітку! Боксерські мішки будуть універсальним вибором для більшості спортсменів початкового і середнього рівня підготовки. Вони дозволяють відпрацювати широкий спектр ударів. За такого снаряду боєць може працювати як руками, так і ногами, наносити удари як нижню, так і верхню частину, імітуючи роботу як лок-кікамі, так і по корпусу, в голову.
При виборі розміру (ваги) орієнтуйтеся на наші рекомендації, викладені в таблиці. Для дітей підійдуть мішки вагою від 5 до 20 кг, для підлітків - до 30-35кг, для дорослих спортсменів - від 35 кг і вище. Для повноцінних тренувань з лоу-кікамі висота мішка рекомендована від 1,2 метра.
Основна відмінність груші від мішка в її формі. Снаряд має краплеподібну форму, зовні нагадує класичну грушу. Груша є снарядом, який дозволяє відпрацювати практично всю ударну техніку руками.
Класичні боксерські грушіГруші чудово підходять для роботи різноманітними ударами знизу - аперкоти, а також бічні удари з нижніх кутів. За рахунок цієї особливості є практично незамінним для підготовки боксерів і бійців інших видів спорту, де в першу чергу робиться ставка на удари руками.
Як і мішок, груші мають широкий діапазон габаритних розмірів - від 30 до 60 см в діаметрі. Вагою від 2-3 до 15-20 кг Розмір підбирається індивідуально залежно антропометрії самого спортсмена та комплексу виконуваних вправ.
Пневматичні груші бувають двох основних типів: на розтяжках або швидкісні на платформі. Обидва варіанти використовуються для розвитку швидкості і витривалості.
Пневматична груша.Швидкісні груші на розтяжках (фіксуються до підлоги і стелі) використовуються для постановки руху ніг. Після кожного удару груша буде далеко летіти і з великою швидкістю повертатися. Спортсмену необхідно здійснити або контрудар, або зробити якісь захисні дії.
Працювати за такого снаряду комбінаціями не представляється можливим.
Швидкісні ж груші на платформі використовуються для розвитку швидкості і витривалості. Під час такого тренування спортсмен стоїть біля платформи, завдаючи безперервні удари по пневматичної снаряда.
Ключовою відмінністю підлогових мішків від інших снарядів є їх форма та спосіб фіксації. Як зрозуміло з назви підлогові мішки не фіксуються до стіни або стелі, вони утримуються за рахунок власної маси. Як результат немає необхідності купувати кронштейн і свердлити дірки для їх установки.
Наливна мішок складається з двох основних елементів - верхній частині, по якому наносяться удари і нижній (наливна частини), яка відповідає за стійкість снаряда.
Наливні мішки на платформіВерхня частина виготовляється з поліуретану або похідних. Це забезпечує схожість поверхні з реальним тілом людини. Верх може бути виготовлений у формі циліндра, або манекена. Працюючи з наливним мішком у формі манекена, ви максимально наближаєте тренування до реального спарингу.
На замітку! Наливні боксерські мішки не вимагають кріплення до стіни або стелі. Наповнювач максимально імітує реального спаринг партнера. Однак такі снаряди зазвичай дорожче класичних аналогів.
Найменування, фото | Опис |
Важкі боксерські мішки (цилиндр) |
|
Важкі боксерські груші (крапля) |
|
Швидкісні груші (пневмоустановки) |
|
Пневматичні груші на розтяжках |
|
Наливні боксерські мішки |
|
Одним з важливих параметрів боксерського мішка є його вагу. Чим важче снаряд, тим менше він буде розгойдуватися, буде більш стійкий. З важкими снарядами легше працювати комбінаціями, - вони не відлітають і за ними немає потреби тягнутися. Також вони менше розгойдуються і немає необхідності когось просити тримати мішок, або зупиняти його самостійно.
Існують певні рекомендації щодо вибору ваги і розміру снаряда. Вони залежать від індивідуальних даних спортсменів, які з ними будуть працювати. Для боксерського залу, рекомендуємо зупинятися на професійної серії, або комбінувати снарядами різних ваг.
Вага/висота мішка | Рекомендована вага користувача |
Висота до 0,8 м Вага до 10 кг |
Дитячі моделі. Початковий рівень підготовки. Вага спортсмена до 20-25кг. |
Висота до 1,2 м Вага до 30 кг |
Підліткові моделі. Підходять для початкової і просунутої тренування. Орієнтовані на спортсменів до 50-60 кг Можуть використовуватися дорослими для домашніх тренувань. |
Висота до 1,4 м Вага до 50 кг |
Дорослі мішки. Розраховані на будь спектр тренувань. Підходять спортсменам до 80-90кг. Підійдуть для початкової і просунутої тренування. |
Висота більше 1,4 м Вага понад 40-50кг |
Професійні моделі боксерських мішків Рекомендовані для використання в боксерських, тренажерних залах і т. д. Можуть використовуватися також і в домашніх умовах Підійдуть для тренування по будь-яким видам спорту для спортсменів різного рівня підготовки |
Для виробництва боксерських мішків використовуються:
ПВХ (полівінілхлорид) є найпоширенішим матеріалом для виготовлення боксерських мішків. Має безліч позитивних якостей, серед яких приємна ціна і хороші показники зносостійкості. Мішки, виготовлені з ПВХ, зазвичай значно дешевше своїх аналогів.
Фото ПВХ для виробництва боксерських мішківПолівінілхлорид практично не поступається іншим матеріалам в плані довговічності і зносостійкості. Мішки з ПВХ будуть роками служити вам вірою і правдою. Відмінним доказом є масове використання мішків ПВХ в боксерських залах.
Натуральна шкіра є екологічно чистим матеріалом. Дуже надійна в плані довговічності і зносостійкості. З мінусів можна відзначити її високу ціну.
Фото боксерського мішка з натуральної шкіриПри виборі шкіряного мішка необхідно звернути увагу на товщину виробу. Якщо мішок виконаний з цієї ремінної шкіри, заявлена товщина буде близько 3-4 мм.
Більш бюджетні моделі шкіряних мішків мають товщину близько 1-1.5 мм. Зазвичай це відновлена натуральна шкіра на тканинній основі.
Кирзові вироби є також широко відомими за рахунок своїх споживчих якостей. Продукція з кирзи практично безсмертна, має дуже високі показники зносостійкості.
Фото боксерського мішка з кирзиДо мінусів цього матеріалу можна віднести абразивність поверхні, що може негативно позначатися на екіпіровці (боксерських або снарядних рукавичках), або ж на ваших руках, якщо ви захочете попрацювати без рукавичок.
Найбільш якісними вважаються мішки, які тримають свою форму, мають мінімальну усадку і незначно збиваються з часом. Важливим фактором також є і м'якість вироби. Вважається, що збиті (дубові) мішки створюють велике навантаження на ударну поверхню і кисть спортсмена.
Для досягнення м'якості вироби деякі виробники використовуються вставки з пінополіуретану (по термінології виробника "гель"). Такий наповнювач створює ефект м'якості вироби, при цьому, як і наповнювач в боксерських рукавичках, не боїться ударів має хорошу зносостійкість.
На замітку! На сьогодні ганчір'я вважається кращим наповнювачем з точки зору ціни/якості. Снаряди, наповнені текстильними обрізками добре тримають форму, більш м'які в порівнянні з іншими аналогами.
Фото наповнювача боксерських мішків. ТекстильТакі мішки збиваються трохи згодом. І при великому бажанні мішок можна перенабіть.
Використання дрантя в якості наповнювача також запобіжить прокидання наповнювача і заощадить ваші сили на прибирання.
Тирса широко застосовується в якості наповнювачів боксерських мішків і груш. Мають свої плюси і недоліки.
Основним плюсом цього матеріалу вважається ціна. На сьогодні це самий бюджетний наповнювач, який дозволяє набити мішок практично будь-якою вагою.
Чим набивають боксерські мішки. ТирсаЗ недоліків матеріалу - мішок буде деякий час сипатися, а також збиватися. Такі мішки зазвичай жорсткіше своїх аналогів, рекомендовано використовувати снарядні або боксерські рукавички для роботи.
Гумова крихта і шкіряна обрізь вважається якісним і дорогим наповнювачем. Проте в чистому вигляді практично не використовується для набивання зважаючи своєї ціни і ваги.
Запитання: Можна вішати мішок на вулиці?
Відповідь: Ми не рекомендуємо вішати боксерський мішок на вулиці. Незалежно від наповнювача і зовнішнього матеріалу. Навіть перебуваючи під навісом і будучи захищеним від вологи зверху, мішок буде схильний до сонячного світла і проходження точки роси.
Сонячне світло негативно позначиться на терміні служби зовнішнього матеріалу. За рахунок ефекту точки роси всередині мішка буде утворюватися конденсат, що негативно позначиться на терміні служби його наповнювача.
Жоден виробник не поширює гарантію на товар, який знаходиться на вулиці і схильний до сонця та дощу.
Питання: Що краще боксерська груша або мішок?
Відповідь: Обидва вироби широко використовуються для тренування бійців різних видів єдиноборств. Якщо ви хочете заощадити і купити щось одне, рекомендуємо купувати снаряд у вигляді циліндра (мішок). Він є більш універсальним, дозволить працювати як руками, так і ногами.
Питання: Що краще натуральна шкіра або ПВХ?
Відповідь: Кожен з матеріалів гарний і широко використовується в різних залах. Якщо говорити з точки зору ціни-якості, найкраще вибирати ПВХ 900 гм2 щільності і вище. Матеріал має дуже хороші показники зносостійкості і довговічності.
Питання: На що звернути увагу при виборі ваги?
Відповідь: Якщо мішок не матиме постійного місця, рекомендуємо звернути увагу на вагу. Вага снаряда повинен бути таким, щоб ви могли його спокійно підняти, утримувати на вазі однієї рукою (або ж розташувати на табуретку), а другий зафіксувати на кріпленні.
З іншого ж боку, чим важче мішок, тим менше він розгойдується під час занять.
Питання: Чи йдуть ланцюга в комплекті?
Відповідь: Комплектація мішка індивідуальна. Моделі можуть включати ланцюга в ціну, деякі ні. Уточнюйте наявність ланцюгів по кожній окремій позиції окремо.