Боксерські бинти – це спеціальні намотри на руки, які фіксують кисть, кісточки і зап'ястя в правильному положенні, запобігають різним травмам і вивихам, сприяють збереженню екіпіровки та підтримки гігієни всередині рукавички.
Виготовляються бинти з тканинної стрічки на основі бавовни або поліестеру довжиною від 2 до 5 метрів і шириною від 3 до 5 сантиметрів. Бинти, які застосовуються в єдиноборствах, обладнані петелькою під великий палець і липучкою в кінці для надійної фіксації на руці спортсмена.
Вони рекомендовані для застосування незалежно від виду бойового мистецтва (будь то бокс, кікбоксинг, мма і т. д.), як для роботи в спарингу, так і для роботи з боксерськими мішками і грушами.
Основне призначення боксерського бинта – захист кисті, кісточок і зап'ястя. При правильній намотуванні, кулак спортсмена надійно фіксується у правильному положенні, великий палець не піддається травмі. Зовнішня ударна поверхня шкіри кісточок не дряпається і не пошкоджується.
На замітку! Бинти рекомендовані для використання під боксерські рукавички під час спарингів і роботі з боксерськими грушами/мішками. Завдяки їм ваш кулак буде практично монолітним і максимально захищений від будь-яких травм.
Посадка рукавички в бинтах повинна бути щільною, не залишати місця під люфт всередині. Якщо ви використовуєте рукавички великого розміру (14 унцій і вище) або якщо у вас маленька рука, рекомендовано компенсувати різницю обсягу більш довгим бинтом.
Принесуть користь вони також з гігієнічної точки зору. Бинт прекрасно вбирає вологу, яка може утворюватися всередині, допомагає видалення неприємних запахів і продовжує термін служби екіпіровки.
Бавовняні бинти виготовляються з бавовняної тканини, без додавання еластичних матеріалів. Вони не розтягуються, добре вбирають вологу. Зазвичай більш товсті і створюють більший обсяг на руці спортсмена.
Бинти з поліестеру зазвичай злегка еластичні, вони трохи розтягуються при навантаженні. Така властивість дозволяє краще фіксувати кисть при стисненні кулака. При цьому сам бинт тонше бавовняного, що слід брати до уваги при виборі довжини. Бинти з цього матеріалу рекомендовані AIBA.
Спандекс або аналог добре тягнеться. Як результат моделі з цього матеріалу досить товсті і еластичні. При виборі такого бинта необхідно враховувати особливість – сильна компресія при невірної намотуванні може викликати дискомфорт обмежуючи кровообіг.
На замітку! Ми рекомендуємо використовувати злегка еластичні бинти на основі поліестера. За багатьма параметрами це найкраще співвідношення ціна/якість. Відмінна фіксація при стисненні кулака. При виборі цього матеріалу не забувайте звертати увагу на довжину, т. к. зазвичай його необхідно трохи більше порівняно з бавовняними аналогами.
В залежності від моделі:Класичні моделі бинтів – це тканинні стрічки з петелькою під великий палець і застібкою на кінці для фіксації, Швидкі бинти – це рукавичка, яка одягається на руку спортсмена замість класичної намотування. Створені вони, щоб виключити процес бинтування.
Швидкі бинти виготовляються з різних матеріалів. Або це бавовна з додаванням поліестеру, або неопрен. В області кісточок завжди присутній вставка з гелю або поролону, пом'якшувальна ударну навантаження.
Такі рукавички випускаються з додатковим бинтом, або без нього. Моделі з бинтом дозволяють зробити базову фіксацію кісточок, в той час як моделі без нього максимально спрощують підготовку до спарингу або роботі з важким снарядом.
Важливо! Швидкі бинти забезпечують швидкість підготовки до тренування, однак вони не можуть забезпечити таку надійну фіксацію порівняно із звичайними стрічками.
Для більш глибокого розуміння і порівняння усіх зазначених моделей, рекомендуємо подивитися наші практичні поради щодо вибору боксерських бинтів цього відео.
На замітку! Бавовняні бинти товщі ніж еластичні. Орієнтуйтеся, що вони будуть займатися більше місця всередині боксерської рукавички. При виборі еластичних бинтів, рекомендовано брати з невеликим запасом.
Існує безліч способів намотування боксерських бинтів. Основне їх завдання – забезпечити максимальну фіксацію кісточок, великого пальця і знизити навантаження на зап'ястя під час нанесення удару стиснутим кулаком.
Пропонуємо вашій увазі скористатися нашим методом намотування, який фіксують не тільки зап'ястя, великий палець, але і кожну кісточку окремо.