Категорії
Мова Russian Украинский

Обираємо кімоно

  • 02 березня 2020 22:49:30
  • Переглядів: 37524
  • 5
Зміст:

Загальна таблиця розмірів

Всі кімоно (за винятком Джиу-джитсу) зазвичай використовують класичну розмірну сітку, яка орієнтована на зріст самого спортсмена. Підібрати розмір такого кімоно не складе труднощів.

При купівлі рекомендуємо завжди орієнтуватися на трохи більший розмір з запасом на усадку. Наприклад, при зрості 132см, рекомендовано купувати бавовняне кімоно на 140 см.

Таблиця розмірів кімоно

Звертаємо увагу, що таблиця розмірів орієнтована на стандартні співвідношення зросту і ваги бійця. Якщо ж у вас є значні відхилення в одну із сторін, розмір кімоно може бути пропорційно більше, або менше.

Ця таблиця носить загальний характер. Якщо у вас будуть питання при виборі розміру, рекомендуємо уточнити їх у наших менеджерів.

Бавовняні моделі

Бавовна досить добре сідає після прання. При виборі бавовняного кімоно рекомендуємо брати до 1 розміру більше.

Комбіновані моделі

Кімоно з 100% поліестеру, або з додаванням його в якійсь пропорції сідають значно менше бавовняних побратимів. Рекомендуємо підбирати зріст-у-зріст, або з урахуванням незначної усадки на 0.5 розміру більше, ніж поточний ріст спортсмена.

Таблиця розмірів для Джиу-Джитсу (Jiu Jitsu size chart)

В джиу-джитсу застосовується інша розмірна сітка (див таблицю).

Таблиця розмірів кімоно для джиу-джитсу

За видами спорту

Кімоно підбирають залежно від виду спорту та індивідуальних антропометричних даних (зріст/вага) самого спортсмена. Розглянемо обидва ці пункти детальніше.

Дзюдо (Judo)

У зв'язку з застосуванням кидків і різних захоплень, для дзюдо необхідно використовувати кімоно підвищеної щільності, бажано з плетеної тканини. При цьому чим вище щільність вироби – тим складніше боротися проти такого кімоно. Термін служби у щільного кімоно також підвищується у зв'язку з неможливістю його розтягнути/порвати при інших рівних умовах.

Щільність кімоно дзюдо

Плетена тканина в дзюдо

У цьому виді спорту використовуються кімоно щільністю 250 г/м2 до 1000 г/м2. Одиниця зміни «г/м2» означає кількість грам на метр квадратний матеріалу. Чим більше важитиме квадратний метр матеріалу, тим, відповідно, буде щільніше і кімоно.

На що впливає щільність

По-перше, чим щільніше кімоно, тим складніше проти нього боротися. Здійснити захоплення партнера в щільному кімоно значно складніше, ніж у легкому.

По-друге, більш щільні моделі, за інших рівних умов, більш довговічні. Їх значно складніше порвати навіть при виконанні жорстких захоплень і кидків.

Як вибрати правильну щільність

Таблиця щільності тканини в дзюдо

Для дітей зазвичай підбирають дзюдоги щільністю 250-500 гм2. Цього достатньо для постановки техніки боротьби і виконання більшості прийомів.

Для дорослих рекомендовано використовувати моделі щільністю не нижче 500 гм2.

Для офіційних змагань (міжнародні, національні змагання, олімпійські ігри) використовуються моделі з максимально допустимою густиною 750 г/м2 (знайти ці моделі можна за цим посиланням - кімоно з акредитацією IJF).

Вибрати кімоно для дзюдо по будь-яких параметрах. Якщо ж у вас залишаться питання, як підібрати собі модель, або ви не до кінця впевнені із обраним розміром, телефонуйте, ми з радістю відповімо на всі ваші запитання.

Карате (Karate)

Кімоно для куміте, загальний вигляд

Карате – східний вид єдиноборства, філософія бойового мистецтва і стилю життя. Кімоно у цьому виді спорту підбираються для виконання двох основних завдань:

  • Ката (показові виступи)
  • Куміте (спаринги)

Що таке Ката і Куміте?

Для показових виступів (ката) використовуються щільні «галасливі» кімоно, які при виконанні різкого удару видають відповідний звук. Для їх пошиття застосовується щільна, гладка тканина (не плетінка). Щільність такої тканини до 460 грам на метр квадратний.

Для тренувань і спарингів використовується навпаки легке кімоно, яке не утрудняє руху під час бою, дозволяє виконувати будь-які удари і прийоми, не утрудняє руху ногами.

Колір кімоно

В більшості випадків використовується кімоно білого кольору, як для куміте, так і для ката. Якщо ви хочете використовувати чорне кімоно, отримаєте попередньо схвалення вашого тренера.

Вимоги для змагань

Для офіційних змагань з карате WKF необхідна спеціальна акредитація (нашивка wfk на куртці та штанях).

Кімоно для куміте і ката з ліцензією WKF, доступні у нас можна глянути за цією ссылке.

Тхеквондо (Taekwondo)

У тхеквондо виділяють два основних напрямки – WTF (Всесвітня федерація тхеквондо) та ITF (Міжнародна федерація тхеквондо). У кожного з напрямів свої вимоги до екіпірування.

WTF

Добок для WTF. Загальний вид.

У цьому виді спорту застосовується особливий вид кімоно – добок. На відміну від класичних моделей (каратеги або дзюдоги), добки одягаються як класичні футболки через голову. Зазвичай виготовляються з поліестеру і не дають усадку.

Подивитися усі моделі добков WTF можна за цим посиланням. Для змагань використовуються моделі, які пройшли сертифікацію і відповідають вимогам цієї федерації.

Колір ворота

Для дитячих моделей використовується воріт червоно-чорного кольору. Для дорослих – чорного кольору.

ITF

У ITF використовуються кімоно класичного крою. Для змагань необхідно ліцензія федерації. При виборі розміру рекомендовано використовувати загальні правила – брати з невеликим запасом.

Самбо (Sambo)

Самбовка для самбо

Самбо – комбінований вид спорту, який використовує як ударну, так і борцівську техніку. Широко застосовуються кидки, больові і задушливі. У зв'язку з цим у цьому виді єдиноборств також є підвищені вимоги до екіпірування.

Крім захисту ніг, рук і голови, самбісти зазвичай використовують самбовку – куртку з плетеної тканини підвищеної щільності не нижче 350-400 грам на метр квадратний.

Як вибрати самбовку?

За кольором – вони бувають червоні або сині залежно від кута. Зазвичай колір вибирається під колір захисту.

Акредитація. На змаганнях перевіряють наявність акредитації FIAS (Міжнародної федерації бойового самбо). Для тренувального ж процесу можна використовувати і без неї.

Розмір підбирається по зросту самого спортсмена. При виборі розміру орієнтуйтеся на незначну усадку бавовняних моделей. Рекомендовано брати самбовку як мінімум на 0,5 – 1 розмір більше росту самого спортсмена.

Зверніть увагу, що шорти для самбо не завжди йдуть в комплекті.

Айкідо і рукопашний бій

Спортсмени, які займаються айкідо або рукопашним боєм, зазвичай вибирають моделі середньої щільності від 240 до 500 грам на метр квадратний. Тканина при цьому може бути або плетеної, або класичною.

Якщо ви практикуєте використання борцівської техніки, вкрай рекомендовано вибирати плетені моделі щільністю від 400 грам на метр квадратний. Якщо більше спаринг – можна брати класичні моделі для карате.

При виборі розміру орієнтуйтеся на класичні показники усадки, які притаманні конкретному кімоно.

В айкідо також може використовуватися хакама, - спеціальний одяг чорного кольору, виглядає як довгі шаровари або спідниця з поясом. У більшості східних шкіл єдиноборств, хакама – це виключне право майстра.

Джиу-джитсу

Бразильське джиу-джитсу спеціалізується на виконання борцівської техніки – задушливі, больові прийоми, а також різні захоплення, кидки і т. д. У зв'язку з цим зазвичай використовується міцне плетене ки

 
Залишити відгук ↓
 
2 відгуків
1 відповідей
2 оцінок
100% 2 позитивних
10  
корисність відгуків
8 голосів
50% 4 позитивних
4